Veletrhy WIRE & TUBE 2016, Düsseldorf

Veletrhy WIRE & TUBE 2016, Düsseldorf

Ve dnech 4.4. až 8.4.2016 se v Düsseldorfu konaly prestižní veletrhy WIRE a TUBE, kterých se již tradičně zúčastnila i firma FOERSTER, která považuje tyto veletrhy za nejvýznamnější veletrhy z oblasti výroby drátů a trubek na světě.

Moderní „dvojstánek“ firmy FOERSTER byl letos opět doslova „nabitý“ novinkami z oblasti kontroly hutních polotovarů. Světovou výstavní premiéru zde měl zcela nový multikanálový zkušební systém DEFECTOMAT DA, vyvinutý především pro použití s novými patentovanými DEFECTOARRAY-snímači. Tento mimořádně výkonný vířivoproudý přístroj umožňuje multikanálové zkoušení tyčí, trubek, drátů, ale i profilů či plochých pásů na povrchové vady s vysokou zkušební citlivostí a s automatickou kompenzací oddálení jednotlivých měřicích segmentů od zkoušeného materiálu. Svou moderní koncepcí i řadou nových aplikací s DEFECTOARRAY-snímači představuje DEFECTOMAT DA skutečný průlom ve vířivoproudé zkušební technice.

Kromě různých provedení DEFECTOARRAY-snímačů byly vystaveny i další plně kompatibilní standardní vířivoproudé snímače – průchozí cívky pro zkoušení materiálu nejen s kruhovým průřezem, ale i pro různé profily, dále segmentové cívky, svarové sondy, cívky pro zkoušení teplého drátu nebo drátů velmi malých průměrů.

Další zajímavou novinkou byla vnitřní rotační sonda (vystavená s přístrojem CIRCOGRAPH CI) určená pro citlivé zkoušení vnitřního povrchu trubek např. při pravidelných inspekcích tepelných výměníků.

Nepřehlédnutelnou dominantou stánku firmy FOERSTER byl systém DEFECTOVISION IR pro zkoušení sochorů na povrchové vady. Podobnou pozornost budila i velká rotační hlava zkušebního a měřicího systému CIRCOSON WT 440, která pomocí tzv. suchého ultrazvuku měří tloušťku stěny a detekuje laminace rour až do průměru 440 mm.

Přenosné přístroje byly na stánku zastoupeny premiérově vystaveným MAGNETOSCOPem 1.070, který umožňuje např. kontrolu kvality austenitických ocelí.

Veletrhů WIRE a TUBE se zúčastnily se zajímavou expozicí i firmy KARL DEUTSCH a LAP, které naše firma FOERSTER TECOM také reprezentuje v České republice a na Slovensku.

20160406_080900Závěrem bychom chtěli poděkovat všem našim českým i slovenským obchodním partnerům, kteří v nemalém počtu stánek firmy FOERSTER navštívili a pevně věříme, že je řada našich vystavených novinek zaujala.